Kategorie

Producenci

Endo-Prep Cream 5ml Cerkamed

Endo-Prep Cream 5ml Cerkamed

Endo-Prep Cream 5ml Cerkamed - preparat do chemiczno-mechanicznego oczyszczania i opracowywania kanałów korzeniowych

Więcej szczegółów

Endo-Prep Cream 5ml Cerkamed


 
Preparat do poszerzania kanałów korzeniowych w formie kremu. Preparat przeznaczony jest do chemiczno-mechanicznego oczyszczania i opracowywania kanałów korzeniowych. Poprzez zawarte w preparacie substancje poślizgowe praca za pomocą narzędzi kanałowych jest ułatwiona, a ryzyko złamania narzędzia w kanale jest zminimalizowane.


OPIS DZIAŁANIA PREPARATU

Działanie wersenianu disodowego polega na reakcji z mineralnymi składnikami tkanek twardych zęba. Poprzez absorpcję z kanału zęba głównie wapnia, wersenian disodowy rozmiękcza tkankę i ułatwia mechaniczne udrożnienie kanału zębowego.

Zawarty w preparacie nadtlenek mocznika w połączeniu z podchlorynem sodu (np. CHLORAXiD) uwalnia aktywny tlen, co wywołuje efekt pienienia, dzięki któremu kanał korzeniowy jest oczyszczany ze wszystkich resztek i pozostałości tkanek po jego mechanicznym opracowywaniu. Dzięki temu zjawisku temperatura w kanale wzrasta, co jest efektem jeszcze skuteczniejszego oddziaływania podchlorynu sodu na florę bakteryjną.

Zastosowanie i właściwości preparatu ENDO-PREP Cream:
• Stosowany jest podczas chemiczno-mechanicznego oczyszczania i opracowywania kanałów korzeniowych.
• Zawiera nadtlenek mocznika powodujący w połączeniu z NaOCl pienienie i samoczynne oczyszczenie kanału korzeniowego.
• Zawiera substancje poślizgowe ułatwiające wprowadzenie narzędzia do kanału oraz minimalizujące niebezpieczeństwo jego zaklinowania lub złamania wewnątrz kanału.
• Wersenian disodowy (EDTA) zawarty w preparacie wypłukując jony wapnia i magnezu powoduje rozmiękczenie powierzchownej warstwy zębiny ułatwiając jej usunięcie i udrożnienie kanału.
• Doskonale dobrana kremowa konsystencja gwarantuje wygodę aplikacji i możliwość umieszczenia preparatu bezpośrednio na narzędziu kanałowym.
• Preparat posiada gęstą, kremową konsystencję, natomiast po umieszczeniu w kanale lekko upłynnia się pod wpływem podwyższonej temperatury i wpływa swobodnie do szczelin kanału korzeniowego.
• Zastosowanie strzykawek typu luer-lock daje gwarancję bezpieczeństwa podczas aplikacji - strzykawki posiadają gwint typu luer-lock pozwalający na połączenie z igłą poprzez nakręcenie jej na strzykawkę, system luer-lock stanowi najlepsze zabezpieczenie przed niezamierzonym rozlaniem preparatu podczas aplikowania.


Substancja czynna:
• wersenian disodowy (EDTA) 15%,
• nadtlenek mocznika 10%.


Dostępne opakowania: strzykawka 2 ml, strzykawka 5 ml, strzykawka 10 ml.

Producent: Cerkamed

Nowe produkty

Brak nowych produktów na tą chwilę