Wytrawiacz Arkona 13g + Parosin gratis - PZL Cezal - Szczecin

Kategorie

Producenci

Wytrawiacz Arkona 13g + Parosin gratis

Wytrawiacz Arkona 13g + Parosin gratis

Wytrawiacz Arkona 13g + Parosin gratis

Więcej szczegółów

Wytrawiacz Arkona 13g - Najpopularniejszy w Polsce!

Konsystencja umożliwiająca natychmiastowe i całkowite spłukanie preparatu z ubytku. Preparat nie pozostawia przebarwień na zębach. Wytrawiacz składa się z 36% kwasu o-fosforowego. Wytrawianie szkliwa za jego pomocą służy do zwiększenia przyczepności, jak i utrzymania uzupełnień stomatologicznych. Zabezpiecza przed występowaniem szczeliny brzeżnej. Może być stosowany przy wypełnieniach chemo- i światłoutwardzalnych, lakach szczelinowych i ortodontycznych aparatach stałych, jak również wszędzie tam, gdzie metoda wytrawiania kwasem o-fosforowym ma zastosowanie.

Ze względu na duże niebezpieczeństwo kontaktu wytrawiacza z miękkimi tkankami jamy ustnej pacjenta, jak i możliwością jego absorpcji, firma ARKONA zadbała, aby składniki użyte do produkcji preparatu były całkowicie nieszkodliwe. Składniki te poza stomatologią wykorzystywane są między innymi jako dodatki do żywności. Składniki te dobrane są zgodnie z wymaganiami dyrektyw i norm europejskich.

Parosin

Znakomity, jedyny w Polsce preparat na bazie chlorheksydyny i wody utlenionej do oczyszczania kieszonek dziąsłowych i innych zapaleń dziąseł lub błony śluzowej jamy ustnej, spowodowanych zaleganiem resztek pokarmowych.
CIESZY SIĘ DOSKONAŁĄ OPINIĄ WŚRÓD STOMATOLOGÓW

Zastosowanie i postać preparatu:

Preparat do oczyszczania kieszonek dziąsłowych i innych zapaleń dziąseł czy błony śluzowej jamy ustnej spowodowanych zaleganiem resztek pokarmowych wywołanych utrudnionym oczyszczaniem: okolice pod przęsłami mostów, kieszonki przy utrudnionym wyżynaniu zębów.
PAROSIN dostępny jest w postaci płynu (2 ml) ze strzykawkowym dozownikiem zakończonym zagiętą końcówką. Zestaw dla jednego pacjenta.

Sposób użycia:

PAROSIN jest preparatem bezpiecznym, może być stosowany według indywidualnych potrzeb, nie powoduje uzależnień ani powikłań. U większości osób (85%) uzyskuje się wyraźną poprawę po jednorazowym zastosowaniu w miejscu chorobowym. Należy umieścić końcówkę możliwie jak najgłębiej w kieszonce dziąsłowej. Wprowadzać końcówkę ostrożnie, żeby nie uszkodzić dziąsła. Powoli naciskając tłoczek wprowadzić preparat do kieszonki, przesuwając końcówkę wzdłuż powierzchni zębów. Po zakończonym przemywaniu kieszonki przepłukać usta wodą.
W ostrych stanach lub w przypadku wrażliwych zębów można, bezpośrednio przed użyciem, preparat lekko podgrzać umieszczając zestaw np. w ciepłej wodzie.

Mechanizm działania:

Poszczególne substancje czynne antyseptyczne i odkażające posiadają tzw. Luki w spektrum działania w stosunku do mikroorganizmów. Dlatego poprzez odpowiednie połączenie substancji czynnych można osiągnąć szersze spektrum działania w stosunku do mikroorganizmów. Właściwość tę wykorzystano w preparacie PAROSIN łącząc ze sobą chlorheksydynę i wodę utlenioną, które wykazują synergistyczne działanie w stosunku do niektórych szczepów bakteryjnych. Mechanizm synergistycznego działania tych związków polega na tym, że chlorheksydyna wpływając na ścianę komórek bakteryjnych zwiększa zdolność wody utlenionej do ich penetrowania.
Chlorheksydyna działa na bakterie G+, G-, drożdże i grzyby. Cząsteczki chlorheksydyny posiadają na dwóch końcach fragment hydrofobowy, co powoduje, że w przeciwieństwie do cząsteczek innych antyseptyków nie tworzą w roztworze micelli. Podczas płukania chlorheksydyną błona śluzowa jamy ustnej jest poddana działaniu dużego stężenia aktywnych cząsteczek nie połączonych w micelle. Chlorheksydyna działa przeciwbakteryjnie nie tylko w czasie kontaktu, a więc w czasie płukania kieszonki dziąsłowej. Dodatnio naładowane cząsteczki chlorheksydyny wykazują duże powinowactwo do ujemnie naładowanych komórek nabłonka błony śluzowej jamy ustnej. Uwalniają się powoli, utrzymując przez 7-8 godzin po płukaniu jamy ustnej swoją aktywność antyseptyczną. Przeciwbakteryjne działanie chlorheksydyny wynika także z jej zdolności adsorpcyjnych. Cząsteczki tego związku wykazują również duże powinowactwo do ujemnie naładowanych błon komórkowych drobnoustrojów, wiążą się z nimi, zaburzają równowagę osmotyczną, zwiększają przepuszczalność błony i prowadzą do zahamowania wzrostu lub śmierci komórki.
Drugim składnikiem preparatu PAROSIN jest nadtlenek wodoru. Woda utleniona (3% wodny roztwór nadtlenku wodoru) jest używana w stomatologii od ponad 70 lat. Skuteczność jej działania wykazano głównie w leczeniu zapalenia dziąseł, do płukania i przepłukiwania kieszonek dziąsłowych. Po miejscowym zastosowaniu na zapalnie zmienione tkanki, nadtlenek wodoru jest rozkładany przez enzym katalazę (obecny we krwi, ropie, tkankach martwiczych), na tlen atomowy i wodę. Uwolniony tlen atomowy denaturuje białko drobnoustrojów. Poza tym uwalniający się tlen tworzy pianę, która mechanicznie oczyszcza zainfekowane miejsca. Wszystkie środki utleniające, w tym woda utleniona powodują zmniejszenie wzrostu szczepów bakterii beztlenowych.
Połączenie tych dwóch składników z zastosowaniem systemu przedłużającego ich działanie pozwoliło na stworzenie wyjątkowego preparatu PAROSIN o szerokim spektrum i długim czasie działania.
 

Producent: Arkona

Nowe produkty

Brak nowych produktów na tą chwilę